Ranveje

Občas se někdo ptá, "kam chodíš lítat". V mém domovském městě toho moc není, navíc je skoro celé v zóně ATZ, ale pár lokalit se najde a není to k nim daleko. Místa nejsou seřazena podle žádného kritéria, takže uvedené pořadí neznamená žádnou menší či větší oblibu. Všude se dá dostat autem, aniž by řidič porušil nějaký zákaz, anebo musel mít traktor, aby vyjel z bláta.

Lužice u Mostu

Moje domovské letiště, samozřejmě musí být uvedeno jako první. Asfaltová i travnatá plocha, udržovaná pravidelným sečením. Vstup pouze členům, případně po dohodě s předsedou klubu. Létám zde pravidelně. mapa zde

Modeláři Dobroměřice

V Dobroměřicích u Loun je modelářské letiště, odkaz na jejich stránky je zde. Mají travnatou udržovanou plochu a hezké zázemí s pergolou.

Jezero Most

Veřejně dostupná louka, pozemek je města Most, třikrát do roka posekáno. Létal jsem zde vcelku pravidelně, takové ty lety "zalítat a domů". mapa zde - Jezero Most je cca od podzimu 2017 nepřístupné díky rozsáhlým terénním úpravám.

Děkanský kostel Most

Veřejně dostupná louka, pozemek je města Most, třikrát do roka posekáno. Párkrát jsem zde byl létat, hlavně kvůli natáčení. mapa zde - Jezero Most je cca od podzimu 2017 nepřístupné díky rozsáhlým terénním úpravám.

Zahrádkářská kolonie Most

Veřejně dostupná, bývalá výsypka dolu Vršany, místo, kde bývala obec Slatinice, je krásně otevřené do krajiny a je využíváno jako relaxační lokalita. Je vidět do dáli a není zde tak velký pohyb lidí jako u jezera. mapa zde

Raná

V Čechách jedna z nejznámějších leteckých lokalit. Svahy jsou orientovány na JV a SZ, mapa zde. V blízkosti je nejen letiště, ale je zde také zvýšený výskyt paraglidistů, takže létat se musí zodpovědně.

Radovesická výsypka

Veřejně dostupná výsypka, již zrekultivovaná a zarostlá trávou. Je vedle města Bílina. Za vhodného světla je zde nádherný výhled na Krušné hory. Pozemek je tuším v majetku Palivového kombinátu Ústí n/Labem. mapa zde

Jezero Milada

Jezero Milada je bývalý povrchový důl, který byl v rámci rekultivace zatopen. Nyní slouží jako relaxační lokalita. Pozemky patří Palivovému kombinátu Ústí nad Labem. Vhodné jako lokalita pro hydroplány a na okolních loukách se model letadla také vejde. Mapa zde.

 

Další vhodné plochy, nejen k létání, ale i k ježdění čí plavání, ať již oficiální nebo neoficiální, jsou vyznačeny v RC Mapách.

Jelikož je mým velkým koníčkem točení aerial videí, tak dalších lokalit jsem, právě díky natáčení, navštívil nespočet a určitě mě jich ještě mnoho čeká. Jsem schopen létat v podstatě na jakémkoli místě, protože můj hangár je velmi různorodý. Další místa je možné identifikovat podle mnou natočených snímků. Vždy se snažím dodržet alespoň pár zásad, když už nelétám na oficiální ploše: nerušit nikoho, neporušovat zákazy, nic neničit, nevstupovat na soukromé pozemky bez dovolení, nikoho neohrožovat a mít svůj stroj stále 100% pod kontrolou.