RC Factory Crack Yak SuperLITE

Je ve službě od ledna 2017.

Technické údaje: rozpětí 800mm, délka 815mm, hmotnost 120g, funkce S, V, M, K, baterie LiPo 2S1P 350mAh, Rx FrSky VD5M, motor Turnigy 2204-14T, vrtule GWS 8x4, serva 3x 6g, regulátor Turnigy Plush 10A

Moje první akrobatická halovka, kterou jsem pořídil z druhé ruky ve skvělém stavu, u příležitosti potencionálního rozvoje mých leteckých schopností. Je to strašně lehoučké poletovadlo. Když jsem ale viděl na videích, co všechno se s tím dá dělat, dost mě to překvapilo. Když budu umět alespoň 10% všech možností, budu spokojený.

Po pár prvních letech v hale musím konstatovat, že toto je velmi odolný model, který se přesně hodí k účelu, k jakému jsem ho pořídil, totiž k naučení se lítat v hale. Původně je to sice 3D, ale i proto je to velmi obratný model a i po několika haváriích je v podstatě bez úhony. Podařilo se mi ulomit jednu podvozkovou nohu, takže nyní létám bez podvozku. Aspoň to člověka donutí se hezky držet ve vzduchu a nebrousit kolečka. Létání v hale sice není úplně můj šálek kávy, ale v zimě, kdy je venku větrno, nebo jinak nevlídno jsem rád, že si můžu jít zapáčkovat a mít u toho na nohou bačkory.

návod ke stavbě je ke stažení zde

 

Fotogalerie