Můj hangár

Letecky modelařím asi od roku 2007. Zpočátku to vypadalo spíš jako snaha o co nejhlubší brázdu na louce, dnes už nějaký ten stroj ve vzduchu udržím. Vše, co jsem se v začátcích naučil jsem se učil sám a bez pomoci jiných modelářů. Šlo to ztuha, ale šlo. Teď už jsem členem modelářského klubu a tak jde všechno lépe.

Létám zatím převážně s pěnovými modely. Je to proto, že se stále nepovažuji za superpilota, který nic nerozbije a pěna (ať už je to EPP, polystyren, či různé Z-Foam a Elapor) se relativně snadno dá opravit, vytmelit a do určité míry i natírat či stříkat barvou. I s pěnou se může člověk při stavbě z výřezů vyblbnout dosyta.

Vždy dbám, aby má letadla byla v co nejlepší kondici a to jak vzhledově, tak i technicky. Je to moje záliba a tak jí přece nebudu šidit. Jsem přesvědčen, že odfláknutá údržba se vrátí jako bumerang zpátky v okamžiku, kdy se to bude nejméně hodit, třeba v případě nějaké nastávající letové krize.

Vlevo je seznam letadel, které jsem vlastnil či vlastním a tím pádem tak nějak prošly mýma rukama a fotogalerie mého hangáru je také připravena k nahlédnutí.